بریتانیا برای به حداقل رساندن خسارت ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی رقابت می کند

شکست چشمگیر روز جمعه بانک آمریکایی SVB Financial Group، که بر استارت آپ های فناوری متمرکز است، بزرگترین شکست در ایالات متحده از زمان بحران مالی سال 2008 بود. هانت گفت: با توجه به اهمیت این بانک برای برخی از مشتریان، سقوط آن می تواند تأثیر قابل توجهی بر شرکت های فناوری بریتانیا داشته باشد.

کد خبر : 332462
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 مارس 2023 - 18:55
بریتانیا برای به حداقل رساندن خسارت ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی رقابت می کند


شکست چشمگیر روز جمعه بانک آمریکایی SVB Financial Group، که بر استارت آپ های فناوری متمرکز است، بزرگترین شکست در ایالات متحده از زمان بحران مالی سال 2008 بود.

هانت گفت: با توجه به اهمیت این بانک برای برخی از مشتریان، سقوط آن می تواند تأثیر قابل توجهی بر شرکت های فناوری بریتانیا داشته باشد.

هانت به اسکای نیوز گفت: «ما در آخر هفته و در طول شب با سرعت کار کرده‌ایم. ما به زودی برنامه‌هایی را ارائه خواهیم کرد تا مطمئن شویم مردم می‌توانند نیازهای نقدینگی خود را برای پرداخت حقوق کارکنان خود برآورده کنند.»

هانت گفت که تلاش‌ها بر روی یافتن یک راه‌حل بلندمدت متمرکز شده است که ضرر برخی از شرکت‌های امیدوارکننده را به حداقل برساند یا حتی به طور کامل از آن جلوگیری کند.

دو نفر از آشنایان به رویترز روز شنبه به رویترز گفتند که شرکت مشاوره Rothschild & Co در حال بررسی گزینه‌هایی برای بازوی بریتانیا به نام Silicon Valley Bank UK Limited است، زیرا ورشکستگی در پیش است. BoE گفته است که به دنبال حکم دادگاه برای قرار دادن بازوی بریتانیا در یک روند ورشکستگی است.

اسکای نیوز روز یکشنبه گزارش داد که وام دهندگان از جمله Barclays PLC و Lloyds Banking Group از جمله طرف هایی هستند که هیئت SVB UK در آخر هفته با آنها تماس گرفته تا ببینند آیا می توان به توافق خرید اضطراری دست یافت یا خیر.

یک فرد آگاه از بحث به رویترز گفت که بانک لندن، یک بانک تسویه حساب، در حال بررسی امکان پیشنهادی است یا خیر.

گروه SVB درخواست رویترز برای اظهار نظر را رد کرد، در حالی که بانکداری بارکلیز و لویدز بلافاصله پاسخی ندادند.

رویترز نشان می دهد که بیش از 250 مدیر شرکت فناوری بریتانیا روز شنبه نامه ای خطاب به هانت را امضا کردند که در آن خواستار مداخله دولت شدند و نسبت به “تهدید وجودی” برای بخش فناوری بریتانیا هشدار دادند.

بر اساس روند ورشکستگی بانک‌ها در بریتانیا، برخی از سپرده‌گذاران واجد شرایط دریافت 85000 پوند (102000 دلار) غرامت برای وجه نقد نگهداری شده نزد وام‌دهندگان یا 170،000 پوند برای حساب‌های مشترک هستند. مشتریان ممکن است نتوانند سپرده‌های بیش از این مبالغ را که نسبت به سپرده‌هایی که برخی استارت‌آپ‌ها نزد بانک داشتند، ناچیز است، بازیابی کنند.

هانت اظهارات BoE را تکرار کرد که به طور کلی، بانک سیلیکون ولی حضور محدودی در بریتانیا دارد و وظایف حیاتی برای سیستم مالی را انجام نمی دهد.

این تعهد برای یافتن پشتیبانی اضطراری مورد استقبال شرکت‌های فناوری و گروه‌های لابی، از جمله بدنه صنعت استارت‌آپ Codec قرار گرفت و آن را «اعتراف به مقیاس چالش» نامیدند.

راشل ریوز، صدراعظم سایه مخالف حزب کارگر، هانت را ترغیب کرد که بیش از “کلمات گرم” به شرکت ها ارائه دهد و گفت که دولت باید تا زمان باز شدن بازارهای مالی در صبح روز دوشنبه، برنامه ای ارائه دهد.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفته است که می خواهد بریتانیا را به «سیلیکون ولی بعدی» تبدیل کند. به گفته دولت بریتانیا از نظر میزان سرمایه گذاری خطرپذیر برای این بخش تنها پس از ایالات متحده و چین قرار دارد.

افراد آشنا روز جمعه گفتند که در ایالات متحده، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) که به عنوان گیرنده منصوب شد، در تلاش بود تا بانک دیگری را در آخر هفته پیدا کند که مایل به ادغام با بانک سیلیکون ولی باشد تا پیامدها را به حداقل برساند. .

برخی از مدیران و سرمایه‌گذاران صنعت مالی به طور فزاینده‌ای نگران هستند که سقوط بانک می‌تواند بر سایر بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده تأثیری دومینویی بگذارد، اگر تنظیم‌کننده‌ها در آخر هفته خریدار برای محافظت از سپرده‌های بیمه‌نشده پیدا نکنند.

(1 دلار = 0.8314 پوند)

(گزارش توسط اندرو مک اسکیل و ویلیام شومبرگ؛ گزارش اضافی توسط لارنس وایت؛ ویرایش توسط الیزا مارتینوزی و فرانک جک دانیل؛)لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.