بانک سیلیکون ولی به دلیل توقف سهام با مشکلات مالی مواجه می شود و سبد اوراق قرضه 21 میلیارد دلاری را با ضرر 1.8 میلیارد دلاری می فروشد – بیت کوین نیوز

در 10 مارس 2023، ناظران بازار در حال بحث در مورد مشکلات بانک سیلیکون ولی (SVB) هستند، زیرا سهام این شرکت در 24 ساعت گذشته بیش از 60 درصد کاهش یافته است. SVB مجبور شد یک سبد اوراق قرضه 21 میلیارد دلاری را با ضرر 1.8 میلیارد دلاری بفروشد. مدیر عامل شرکت گرگ بکر اصرار

کد خبر : 331599
تاریخ انتشار : جمعه 10 مارس 2023 - 21:28
بانک سیلیکون ولی به دلیل توقف سهام با مشکلات مالی مواجه می شود و سبد اوراق قرضه 21 میلیارد دلاری را با ضرر 1.8 میلیارد دلاری می فروشد – بیت کوین نیوز


در 10 مارس 2023، ناظران بازار در حال بحث در مورد مشکلات بانک سیلیکون ولی (SVB) هستند، زیرا سهام این شرکت در 24 ساعت گذشته بیش از 60 درصد کاهش یافته است. SVB مجبور شد یک سبد اوراق قرضه 21 میلیارد دلاری را با ضرر 1.8 میلیارد دلاری بفروشد. مدیر عامل شرکت گرگ بکر اصرار دارد که موسسه مالی “به خوبی موقعیت خواهد داشت” و در آینده “به خوبی سرمایه گذاری شده است”. سهام SVB، SIVB، در جریان معاملات قبل از بازار روز جمعه پس از اعلام این بانک از انتشار اخبار متوقف شد.

با لرزش پایه های SVB، نگرانی ها در مورد یک بسته نجات بالقوه و بی ثباتی بازار افزایش می یابد.

استراتژیست های بازار و سرمایه گذاران هستند متمرکز شده است در بانک سیلیکون ولی (SVB) و موسسات مالی ایالات متحده در کل پس از انحلال داوطلبانه بانک سیلورگیت. SVB پس از سقوط بیش از 60 درصدی سهام این شرکت، SIVB در جلسه معاملاتی روز پنجشنبه، با مشکلات مالی قابل توجهی دست و پنجه نرم کرد. SVB به دلیل مجموعه معاملات فناوری و سرمایه گذاری خطرپذیر خود شناخته شده است، اما فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر طی 12 ماه گذشته 30 درصد کاهش یافته است. مشتریان SVB که وجوه خود را با سرعت زیاد خرج می کنند باعث شده است که میزان نقدینگی SVB بسیار بیشتر از سرمایه گذاری مخاطره آمیز باشد.

سپس SVB فاش کرد که سبد اوراق قرضه در دسترس برای فروش (AFS) خود را به قیمت 21 میلیارد دلار فروخته است و این بانک در مجموع 1.8 میلیارد دلار از این فروش ضرر کرد. گرگ بکر، مدیر عامل SVB در بیانیه‌ای گفت: «ما این اقدامات را انجام می‌دهیم زیرا انتظار داریم نرخ‌های بهره بالاتر، بازارهای دولتی و خصوصی تحت فشار و سطح نقدینگی بالا از سوی مشتریانمان افزایش یابد.» زمانی که شاهد بازگشت تعادل بین سرمایه گذاری ریسک پذیر و سوزاندن وجه نقد باشیم، در موقعیت مناسبی برای تسریع رشد و سودآوری قرار خواهیم گرفت.

گفته می شود که SVB قبل از افزایش نرخ بهره تصمیمات سرمایه گذاری وحشتناکی گرفته است و سبد اوراق قرضه 21 میلیارد دلاری بانک بالاتر از سوخت نقدی بازدهی نداشت و ارزش اوراق AFS به میزان قابل توجهی کاهش یافت. از آنجایی که SVB در محصولات بدهی تحت حمایت دولت مانند اسناد خزانه داری ایالات متحده سرمایه گذاری کرد، افزایش نرخ های فدرال رزرو بانک را در موقعیت بدی قرار داد و سپرده های SVB با سرعت زیادی شروع به کاهش کرد. برخی از مردم ایمان داشتن که اگر SVB سقوط کند، شکست می تواند تقریباً به اندازه ورشکستگی واشنگتن متقابل (وامو) باشد.

آرتور هیز، بنیانگذار Bitmex به شوخی گفت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ممکن است سیستم بانکی ایالات متحده را شکسته باشد. جیپو ممکن است شکسته باشد [the] هیز نوشت: سیستم بانکی ایالات متحده. «در سال 2008 این اوراق بهادار بانک‌ها از اعتبارات بد بود – به نام subprime. در سال 2023، پرتفوی بانک ها از اوراق قرضه بلندمدت مانند UST و MBS بود؟ اگر سقوط کرد، پس به یاد آورید مارس 20، سقوط بزرگ، کمک مالی، سپس بزرگ! بدنم آماده است.” بیل آکمن میلیاردر گفت دنبال کنندگان توییتر او می گویند که یک کمک مالی دولتی برای SVB باید در نظر گرفته شود.

«شکست از [SVB] آکمن می‌تواند یک محرک بلندمدت اقتصاد را از بین ببرد، زیرا شرکت‌های دارای پشتوانه VC برای وام‌ها و نگهداری پول نقد خود به SVB متکی هستند. نوشت. «اگر سرمایه خصوصی نمی تواند راه حلی ارائه دهد، باید یک کمک مالی ترجیحی دولت در نظر گرفته شود. پس از کاری که فدرال رزرو انجام داد [JPMorgan] بعد از اینکه Bear Stearns را نجات داد، نمی‌بینم که بانک دیگری برای کمک کردن وارد عمل شود [SVB]”

با توجه به تجزیه و تحلیل پیش از بازار سهام SIVB، به نظر می رسد که سهام این بانک در یک روز معاملاتی بسیار پرنوسان در روز جمعه قرار داشته است و در نهایت متوقف شد. بعد از توقف پیش فروش، بانک گفت که قصد دارد به زودی برخی اخبار را منتشر کند. مشکلات SVB به فعالان بازار یادآور فاجعه Lehman و مسائل اخیری است که Credit Suisse و Deutsche Bank با آن‌ها در زمانی که ارزش‌گذاری‌ها در اکتبر گذشته تحت فشار قرار گرفتند، دست به گریبان بودند.

اخیراً، S&P رتبه بندی SVB را به کمی بالاتر از رتبه بندی ناخواسته کاهش داده است. تحلیلگران DA Davidson به این شرکت رتبه‌بندی خنثی دادند و خاطرنشان کردند که شرکت‌ها “با محیط کندتر جذب سرمایه” و سیاست‌های سخت‌گیرانه کمی (QT) ناشی از فدرال رزرو سازگار نشده‌اند. به گفته دیوید فابر از CNBC، منابع به خبرنگار گفته اند که بانک سیلیکون ولی در حال حاضر در حال مذاکره برای فروش خود است.

برچسب ها در این داستان

آرتور هیز، سیستم بانکی، بیل آکمن، سبد اوراق قرضه، سوزاندن نقدینگی، سوئیس اعتبار، دی دی دیویدسون، دویچه بانک، فدرال رزرو، محیط جمع آوری کمک مالی، کمک مالی دولت، گرگ بکر، نرخ بهره، سرمایه گذاران، جروم پاول، فاجعه لمن، فعالان بازار، سرمایه خصوصی، سودآوری، انقباض کمی، S&P، توقف سهام، بانک سیلیکون ولی، بانک سیلورگیت، SIVB، سهام، توقف سهام، SVB، فناوری، اسناد خزانه داری ایالات متحده، ارزش گذاری ها، سرمایه خطرپذیر، نوسانات

فکر می‌کنید آینده بانک سیلیکون ولی و سایر مؤسسات مالی ایالات متحده که با چالش‌های مشابهی روبرو هستند، چه خواهد بود، و مبارزات آنها چه تأثیری بر اقتصاد گسترده‌تر و صنعت فناوری خواهد داشت؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

جیمی ردمن

جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 6000 مقاله برای Bitcoin.com News درباره پروتکل‌های مخربی که امروز در حال ظهور هستند، نوشته است.
اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons، Sundry Photography / Shutterstock.com

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.