ایران به تکالیف بین‌المللی در حوزه مباحث اقلیمی پایبند است-راهبرد معاصر

وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مناسبت مراسم بزرگداشت «روز جهانی اسکان بشر» گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود سنگین‌ترین تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه، به تکالیف بین‌المللی، مذهبی و میهنی خود در مباحث مربوط به تأمین سرپناه و مباحث اقلیمی و زیست‌بومی از جمله UN HABITAT پایبند است. به گزارش راهبرد معاصر؛ همزمان با

کد خبر : 410485
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴
ایران به تکالیف بین‌المللی در حوزه مباحث اقلیمی پایبند است-راهبرد معاصر


وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مناسبت مراسم بزرگداشت «روز جهانی اسکان بشر» گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود سنگین‌ترین تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه، به تکالیف بین‌المللی، مذهبی و میهنی خود در مباحث مربوط به تأمین سرپناه و مباحث اقلیمی و زیست‌بومی از جمله UN HABITAT پایبند است.

به گزارش راهبرد معاصر؛ همزمان با نخستین دوشنبه اکتبر ۲۰۲۳ مراسم روز جهانی گرامیداشت روز جهانی اسکان بشر با شعار اقتصادهای شهری تاب‌آور به مثابه پیشران رشد و احیا برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی در پیامی به مناسبت همین روز افزود: فرا رسیدن نخستین دوشنبه ماه اکتبر در هر سال یادآور رسالت مهمی است که جوامع انسانی در قبال فرایند رو به رشد و شتابان توسعه شهرنشینی و شهری شدن دارند. رسالتی مهم و تاریخی که متاثر از چالش‌ها و فرصت‌ها و به‌ویژه پدیده‌های نوظهوری است که در سطح جهانی محیط‌زیست و سکونتگاه‌های انسانی را تحت‌تأثیر قرار داده است.

وی در ادامه این پیام آورده است:چالش‌ها و پدیده‌هایی که در ابعاد مختلف کالبدی اجتماعی و اقتصادی دیگر پرداختن به آن‌ها با اقدامات منحصراً ملی و محلی قابل مدیریت نیستند، بلکه عزم، اراده و برنامه‌ریزی در سطح جهانی را می‌طلبند؛. چرا که امروز مسائل و مشکلات سکونتگاه‌های انسانی از دامنه مسائل مهمی چون تأمین سرپناه، ایمنی بهداشت و تأمین آب بهداشتی و سالم فراتر رفته و با چالش‌هایی بزرگتر نظیر پاندمی‌ها تغییرات آب و هوایی و آلودگی زیست‌محیطی فراسرزمینی چون آلودگی آب‌های اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد و بحران انرژی که مقابله با آن‌ها نیازمند دستورکارهای جهانی راهکارهای مبتنی بر همکاری و مشارکت و اتخاذ تدابیر چندجانبه و چندوجهی و به دور از مرزبندی‌های مرسوم سیاسی در سطح بین‌المللی است.

بذرپاش افزود: هر چند این چالش‌ها هر کدام در نوع خود اثرات منفی و گاهی اوقات مخربی را بر سکونتگاه‌های انسانی از جمله بخش‌های اقتصاد و کسب و کارها گذاشته و می‌گذارند، اما فرصت‌های قابل توجهی نیز از رهگذر پیشرفت‌های فناورانه و در بستر دیجیتال و هوش مصنوعی حاصل شده که در صورت اتخاذ رویکردهای یکپارچه و پایدار در سطوح بین‌المللی ملی و محلی و با ایفای نقش همه بازیگران حوزه سکونتگاه‌ها بهره‌گیری از فناوری و هوشمندسازی می‌تواند نویدبخش توسعه پایدار سکونتگاه‌های انسانی با رونق اقتصادی و زیرساخت‌های تاب‌آور در مقابل تغییرات اقلیمی و مخاطرات طبیعی ناشی از آن باشد.

وی ادامه‌داد: در این راستا جمهوری اسلامی ایران با مدنظر قرار دادن دستورکارهای بین‌المللی و مبتنی بر دستور کارهای ملی اقدامات متنوعی را با اتخاذ رویکردهای یکپارچه و با بهره گیری در حوزه‌های مختلف در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح نهضت ملی مسکن برای تأمین مسکن گروه‌های با درآمد متوسط و آسیب‌پذیر، به‌سازی و نوسازی مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و توسعه شهرهای جدید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و منابع انسانی کارآمد و مشارکت ساکنان، سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های جهادی توسعه اشاره کرد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان‌کرد: در فرایند اجرای برنامه‌ها و اقدامات فوق از راهکارهای ابتکاری، ابزارها و انواع مختلفی از مشوق‌های مالی، اداری و کالبدی طراحی و در دستور کار قرار گرفته است. ضمن تبریک دوباره روز جهانی «هبیتات» امیدوارم ثمره این همکاری‌ها به ارتقا و توسعه مؤثر شهرها و سکونتگاه‌ها منجر شود. در این راه از همکاری مؤثر همه اعضای کمیته ملی اسکان بشر و نیز نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل متحد استقبال کرده و از درگاه خداوند برای همگی در این مأموریت مهم و راهبردی، آرزوی توفیق می‌کنم./ایرنالینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.