اهمیت مقاومت در برابر سانسور را فراموش نکنید – Op-Ed Bitcoin News

از آنجایی که مردم بار دیگر در مورد حضانت شخصی به عنوان یکی از نقاط قوت منحصر به فرد کریپتو صحبت می‌کنند، می‌خواهم به همه یک ارزش اساسی به همان اندازه مهم کریپتو را یادآوری کنم که در روزهای اولیه به عنوان ویژگی قاتل تبلیغ می‌شد. من در مورد مقاومت در برابر سانسور صحبت می

کد خبر : 287193
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 29 نوامبر 2022 - 12:30
اهمیت مقاومت در برابر سانسور را فراموش نکنید – Op-Ed Bitcoin News


از آنجایی که مردم بار دیگر در مورد حضانت شخصی به عنوان یکی از نقاط قوت منحصر به فرد کریپتو صحبت می‌کنند، می‌خواهم به همه یک ارزش اساسی به همان اندازه مهم کریپتو را یادآوری کنم که در روزهای اولیه به عنوان ویژگی قاتل تبلیغ می‌شد. من در مورد مقاومت در برابر سانسور صحبت می کنم.

سرمقاله نظر زیر توسط دنیس جارویس، مدیرعامل Bitcoin.com نوشته شده است.

تقریباً همه بلوک‌ها از زمان The [Ethereum] ادغام.” قرمز نشان دهنده بلوک های سانسور شده است. تصویر و متن از @takenstheorem در توییتر.

سه ستون مقاومت در برابر سانسور

در زمینه مالی، مقاومت در برابر سانسور توانایی انجام اقدامات مالی علیرغم میل هر شخص ثالثی است.

در کریپتو، سه ستون مقاومت در برابر سانسور عبارتند از:

  1. آزادی معامله این بدان معناست که اشخاص ثالث نمی توانند از ارسال یا دریافت دارایی شما جلوگیری کنند.
  2. آزادی از مصادره اشخاص ثالث نمی توانند دارایی های شما را بگیرند یا مسدود کنند.
  3. تغییرناپذیری معاملات برای اشخاص ثالث امکان تغییر یا برگرداندن تراکنش ها پس از این واقعیت وجود ندارد.

اقدامات مشکل ساز که به طور فزاینده ای توسط نهادهای متمرکز در بخش عمومی و خصوصی انجام می شود، اهمیت مقاومت در برابر سانسور را نشان می دهد. بیایید به چند نمونه نگاه کنیم:

سانسور بخش عمومی

دولت‌ها تمایل بیشتری برای اعمال کنترل بر موسسات مالی نشان داده‌اند و در عین حال تلاش‌های نظارتی ارزهای دیجیتال خود را افزایش می‌دهند. در اوایل سال، دولت ترودو کانادا اقدام بی‌سابقه‌ای را انجام داد و از اختیارات اضطراری برای مسدود کردن یا تعلیق حساب‌های بانکی شهروندان کانادایی بدون دستور دادگاه استفاده کرد. جنایت آنها؟ کمک مالی به همشهریان شرکت کننده در اعتراضات کاروان آزادی.

ناظر وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) تابستان امسال با ممنوع کردن و تحریم آدرس هایی که از Tornado Cash استفاده می کردند، یک برنامه غیرمتمرکز که حریم خصوصی کاربران را با “اختلاط” ETH بهبود می بخشد، خبرساز شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اقدامات نظارتی کریپتو را افزایش داد، که بهترین نمونه با این نقل قول از رئیس SEC، گری جنسلر است که گفت: «… SEC به عنوان پلیس در این ضرب و شتم عمل خواهد کرد. همانند کمربند ایمنی در خودروها، باید اطمینان حاصل کنیم که حمایت از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال استاندارد است. این صرفاً یک لفاظی توخالی نیست، SEC اندازه دارایی‌های رمزنگاری و واحد سایبری بخش اجرایی را در سال 2022 تقریباً دو برابر کرد.

سانسور بخش خصوصی

پس از ادغام، اکثر بلوک های اتریوم با OFAC مطابقت دارند. این یک مشکل بالقوه است زیرا رله های منطبق با OFAC شامل هیچ تراکنشی نمی شود که با قرارداد هوشمند Tornado Cash یا سایر آدرس های کیف پول تحریم شده که توسط OFAC تعیین شده است، تعامل داشته باشد. همه بلوک‌های ساخته شده توسط رله‌های منطبق با OFAC سانسور نمی‌شوند، با این حال، تمام بلوک‌های ساخته شده توسط رله‌های سازگار با OFAC زمانی که تراکنش‌های غیرمنطبق به شبکه پخش می‌شوند، سانسور می‌شوند. همانطور که مارتین کوپلمان، یکی از بنیانگذاران Gnosis، اشاره شد در مورد وضعیت رله های منطبق با OFAC، “[t]اگر اعتبار سنجی سانسور کننده اکنون از تایید بلوک های غیر سانسور کننده دست بردارند، در نهایت زنجیره متعارف و 100% سانسور کننده را تشکیل می دهند.

تصویر از mevwatch.info

شرکت های استیبل کوین متمرکز Tether (USDT) و Circle (USDC) دارند آ تاریخ همکاری با درخواست های مجری قانون برای مسدود کردن دارایی ها. دایره رعایت کرد با OFAC تحریم نقدی تورنادو با ممنوع کردن USDC “آلوده”. تا کنون تتر تصمیم گرفته است که از آن پیروی نکند، اما این می تواند در آینده تغییر کند (و احتمالاً با توجه به فشار کافی تغییر خواهد کرد).

خارج از کریپتو، پی پال ساخته شده است اخبار بین المللی زمانی که خط مشی به روز شده ای را منتشر کرد که به پی پال اجازه می داد کاربران را به دلیل انتشار “اطلاعات غلط” 2500 دلار جریمه کند. پی پال به سرعت این سیاست را در عموم پس گرفت، اگرچه بسیاری از زبان ها باقی مانده است. این شامل 2500 دلار جریمه است که از آن زمان وجود داشته است سپتامبر 2021 برای “ترویج نفرت، خشونت، نژادی یا سایر اشکال عدم تحمل که تبعیض آمیز است…” بسیار مبهم است.

در حالی که پی پال تقریباً به طور جهانی محکوم شد، اقدامات آن با تعداد فزاینده ای از شرکت های وب 2 مانند توییتر، یوتیوب و فیس بوک سازگار است که از پلتفرم های خود برای تنبیه رفتاری که «بد» می دانند از طریق اهرم هایی مانند پول زدایی، تعلیق و ممنوعیت استفاده می کنند. .

مقاومت در برابر سانسور پادزهر است

مقاومت در برابر سانسور یکی از ارزش های اصلی مالی غیرمتمرکز به طور کلی و بیت کوین به طور خاص است زیرا اساساً فناوری را از هر ابزار مالی سنتی جدا می کند. در واقع، مقاومت سانسور در بیت کوین آنقدر قوی است که آن را به یک فناوری افزایش دهنده آزادی اقتصادی تبدیل می کند. این نمایشنامه به خوبی نشان می دهد که چرا:

خط نقره ای افزایش نگران کننده اقدامات اقتدارگرایانه از طرف بخش دولتی و خصوصی این است که آنها به تمرکز مجدد بر مقاومت در برابر سانسور کمک می کنند.

بیت کوین که زمانی تجسم رمزارزها بود، بدتر از خسته کننده – کهنه و قدیمی به تمسخر گرفته شده بود. خیلی خوب است که می بینیم وقتی مردم داخل و خارج از کریپتو دوباره خود را با قدرت فریبنده ساده آن آشنا می کنند، این تغییر شکل می دهد.

در صنعت کریپتو، افراد بیشتری به سرعت آهسته ویژگی‌های وب2 مانند سرعت و تراکنش‌های ارزان توجه می‌کنند که به قیمت مقاومت در برابر سانسور اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال، توسعه دهندگان برجسته مانند Martin Köppelmann فوق الذکر هشدار می دهند که درصد بلوک های سازگار با OFAC باید اصلاح شود. همچنین خوب است که می‌بینیم بحث‌ها در مورد مقاومت در برابر سانسور شروع به مصرف اکسیژن بیشتری در جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال می‌کند. من به خصوص لذت بردم قطعه اریک وورهیس در ماهیت توانمندسازی دفی.

این بدان معنا نیست که همه پروژه های رمزنگاری باید در برابر سانسور مقاوم باشند. در واقع خود مقاومت سانسور در یک طیف وجود دارد. با این حال، حیاتی است که برخی از پروژه های رمزنگاری به شدت در برابر سانسور مقاوم باشند. در Bitcoin.com، ما مفتخریم که ابزارهایی مانند کیف پول Bitcoin.com، که هر کسی می تواند از آن برای حفظ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خود استفاده کند. به عنوان یک صنعت، بیایید رویدادهای سال گذشته را به یاد بیاوریم که مقاومت در برابر سانسور چقدر مهم است. بیایید این ویژگی تعریف کننده صنعت را فدای دستاوردهای کوته بینانه نکنیم.

برچسب ها در این داستان

مسدود کردن دارایی، کاغذ سفید بیت کوین، کامیون داران کانادا، سانسور، مقاومت در برابر سانسور، دایره، مصادره، کاروان، آزادی اقتصادی، اریک وورهیس، نظارت مالی، ftx، گری جنسلر، Gnosis، تغییر ناپذیری، ویژگی قاتل، Martin Köppelmann، Oto-Fo-Ac همتا، بدون مجوز، SEC، خود نگهبانی، استیبل کوین، نظارت، نقدینگی تورنادو، USDC، USDT، کیف پول، Web3

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نویسنده مهمان

این یک مقاله Op-ed است. نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به خود نویسنده است. Bitcoin.com نظرات، نظرات یا نتیجه گیری های ارائه شده در این پست را تایید و پشتیبانی نمی کند. Bitcoin.com مسئول یا مسئولیتی در قبال هر گونه محتوا، دقت یا کیفیت در مقاله Op-ed نیست. خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با محتوا، دقت لازم را انجام دهند. Bitcoin.com به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به اطلاعات موجود در این مقاله ندارد. برای مشارکت در بخش Op-ed ما یک پیشنهاد به op-ed (at) bitcoin.com ارسال کنید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.