انگلیس: توافق پیشنهادی‌مان به ایران منصفانه بود/ توپ در زمین ایران است

به گزارش روزنامه الشرق‌الاوسط، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگو با این روزنامه در پاسخ به این سوال که آیا تهدیدهای ناشی از ایران واقعی هستند و انگلیس با اندیشیدن تدابیر امنیتی در این باره، چه پیامی به ایران می‌فرستد، گفت: امنیت مردم در انگلیس واقعا برای ما جدی است. ما اهمیت روزنامه‌نگاری

کد خبر : 284226
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 22 نوامبر 2022 - 15:19
انگلیس: توافق پیشنهادی‌مان به ایران منصفانه بود/ توپ در زمین ایران استبه گزارش روزنامه الشرق‌الاوسط، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگو با این روزنامه در پاسخ به این سوال که آیا تهدیدهای ناشی از ایران واقعی هستند و انگلیس با اندیشیدن تدابیر امنیتی در این باره، چه پیامی به ایران می‌فرستد، گفت: امنیت مردم در انگلیس واقعا برای ما جدی است. ما اهمیت روزنامه‌نگاری آزاد و صادقانه را واقعا جدی می‌گیریم. وقتی ما یقین داشته باشیم که تهدیدهایی در خاک انگلیس وجود دارد،‌ مسلما پاسخ می‌دهیم.
 

ادعای وجود تهدید ناشی از ایران علیه افراد در خاک انگلیس

کلورلی ادامه داد: ما می‌خواهیم این پیام را به مردم بدهیم که آن‌ها باید در انگلیس احساس امنیت کنند و انگلیس از آن‌ها حفاظت می‌کند. ما می‌خواهیم، همان طور که وقتی کاردار ایران را احضار کردیم، این پیام را بدهیم که تهدیدها علیه روزنامه‌نگاران غیرقابل قبولند و ما پاسخ خواهیم داد.

او در همین راستا و با اشاره به اتفاقات اخیر ایران، گفت: به همین دلیل است که ما در انگلیس اقداماتی برای حفاظت از مردم در برابر چیزی که معتقدیم تهدیدی ناشی از ایران است، انجام داده‌ایم، چون این موضوع که افراد بتوانند آزادانه و صاقانه  درباره آن‌چه در ایران رخ می‌دهد، صحبت کنند.
 

همکاری‌های نظامی ایران و روسیه

الاشرق‌الاوسط در ادامه نوشت، کلورلی در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهارات اخیرش در کنفرانس امنیتی منامه، مبنی بر این که روسیه و ایران تهدیدی برای منطقه و کشورهای عربی به شمار می‌آیند و تحریم‌هایی که انگلیس اخیرا علیه ایران انجام داده است، آیا این اقدامات برای فرستادن پیامی به ایران کافی است، گفت: ما تحریم‌های هدفمند را در پاسخ به اقدامات به خصوص افراد اعمال می‌کنیم. بنابراین، وقتی ما متوجه شدیم که پهپادهای ایرانی به روسیه فروخته می‌شود و این پهپادها برای حمله به اهداف غیرنظامی در اوکراین به کار می‌روند،‌ تحریم‌های به خصوصی را علیه شرکت‌ها و افراد مسئول صادرات این پهپادها به روسیه اعمال کردیم.

۳۱۱۳۱۱لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.