استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر باند فوق العاده برای MT5

“آنچه بالا می آید همیشه پایین می آید!” سیگنال‌های برگشتی که از سطوح بازار بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد به دست می‌آیند، ذاتاً تنظیمات معاملاتی معکوس مومنتوم با احتمال بالا هستند. این به این دلیل است که چنین افراطی‌های قیمتی اغلب ناپایدار هستند. دیر یا زود، فعالان بازار چنین شرایطی را

کد خبر : 334640
تاریخ انتشار : جمعه 17 مارس 2023 - 12:07
استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر باند فوق العاده برای MT5


“آنچه بالا می آید همیشه پایین می آید!”

سیگنال‌های برگشتی که از سطوح بازار بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد به دست می‌آیند، ذاتاً تنظیمات معاملاتی معکوس مومنتوم با احتمال بالا هستند. این به این دلیل است که چنین افراطی‌های قیمتی اغلب ناپایدار هستند. دیر یا زود، فعالان بازار چنین شرایطی را در بازار ناخوشایند می یابند و قیمت معکوس می شود.

استراتژی معاملاتی مورد بحث، یک استراتژی معاملاتی معکوس است که از تلاقی سیگنال های معاملاتی معکوس با استفاده از دو شاخص فنی سرمایه گذاری می کند.

نشانگر Super Passband Filter 2

نشانگر Super Passband Filter 2 Indicator یک نوع نشانگر نوسانگر سفارشی است که توسط John Ehlers ساخته شده است که از یک تکنیک صاف کردن مبتنی بر فیلترهای آنالوگ استفاده می کند. این برای فیلتر کردن نقاط دورافتاده غیرضروری تولید شده توسط افزایش قیمت ها طراحی شده است که اکثر روش های هموارسازی مستعد آن هستند، در حالی که در عین حال تاخیر را کاهش می دهد که همچنین یک ضعف رایج برای بسیاری از شاخص ها است. برای رسیدن به این هدف، جان اهلر الگوریتمی را در پشت این نشانگر توسعه داد تا هر دو مؤلفه فرکانس بالا و پایین را در داده‌های قیمت رد کند تا نویز و تأخیر را به حداقل برساند.

این نشانگر یک خط نوسانگر صاف شده را ترسیم می کند که در اطراف صفر نوسان می کند. این خط خط اصلی فیلتر Super Passband است. جهت یا حرکت بازار ممکن است بر اساس جایی که خط نسبت به صفر است مشاهده شود. مقادیر مثبت یک سوگیری حرکت صعودی را نشان می دهد، در حالی که مقادیر منفی نشان دهنده سوگیری حرکت نزولی است. متقاطع بین خط و صفر نیز ممکن است به عنوان سیگنال معکوس روند یا حرکت استفاده شود.

نشانگر Super Passband Filter 2 همچنین مفهوم مربعات میانگین ریشه (RMS) را برای نشان دادن افراط قیمت ها در خود جای داده است. دو خط را ترسیم می کند که صفر را پوشش می دهد. خط بالا خط +RMS و خط پایین خط -RMS است. هر زمان که خط نوسان ساز بالای خط +RMS باشد، ممکن است بازار بیش از حد خرید در نظر گرفته شود و هر زمان که خط نوسان ساز زیر خط -RMS باشد، بیش از حد فروش شود. از این رو، معامله گران ممکن است هر زمان که بازار در هر یک از افراط های قیمتی قرار دارد، معکوس های بالقوه بازار را پیش بینی کنند.

نشانگر Super Passband Filter 2

از آنجایی که نشانگر Super Passband Filter 2 یک نوع نشانگر فنی نوسانگر است، می توان از آن برای شناسایی معکوس های احتمالی بر اساس واگرایی ها نیز استفاده کرد. معامله گران می توانند از این پارامتر به عنوان یک تلاقی اضافی در هنگام جستجوی سناریوهای احتمالی برگشت بازار استفاده کنند.

نشانگر پین نوار

الگوهای شمعدانی الگوهای تکرارپذیری هستند که می توان آنها را در نمودار شمعی مشاهده کرد. این الگوها شاخص‌های موثری هستند که حرکت بالقوه معکوس می‌شوند. این به این دلیل است که الگوهای شمعدانی داستانی از نحوه رفتار بازار در رابطه با سطوح خاص قیمت را نشان می دهد.

الگوی نوار پین احتمالاً یکی از پرکاربردترین الگوهای شمعدانی است که به دلیل کارایی آن است. این به این دلیل است که الگوی نوار پین داستانی را نشان می دهد که چگونه قیمت یک جهت خاص بازار یا سطح قیمت را رد می کند.

الگوی نوار پین از یک شمعدان تشکیل شده است. شمعی است که بدنه ای کوچک و یک طرف آن فتیله ای بلند دارد. جهت معکوس مومنتوم را می توان بر اساس محل قرارگیری فیتیله بلند نسبت به بدنه کوچک آن تشخیص داد. هر زمان که فتیله بلند زیر بدنه کوچک شمع باشد، حرکت صعودی است و زمانی که فتیله بلند بالای بدنه شمع باشد، حرکت نزولی است. فتیله‌های بلند را به‌عنوان پای شمع در نظر بگیرید که به یک سطح حمایت یا مقاومت ضربه می‌زند.

نشانگر نوار پین یک نشانگر فنی سفارشی است که به طور خودکار الگوهای نوار پین را شناسایی می کند. یک نماد الماس سبز و قرمز را در بالا و زیر شمع ترسیم می کند تا نشان دهد که شمع یک الگوی نوار پین است. جهت سیگنال الگوی نوار پین با محل نماد الماس سبز نشان داده می شود. زمانی که الماس سبز بالای شمع باشد صعودی است و زمانی که الماس سبز زیر شمع باشد نزولی است.

نشانگر پین نوار

مفهوم استراتژی معاملاتی

استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر Super Passband برای MT5 یک استراتژی معاملاتی معکوس است که بر اساس واگرایی ها، رد قیمت ها و شرایط بازار بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد معامله می کند.

نشانگر Super Passband Filter 2 عمدتاً برای شناسایی بازارهای بیش از حد خرید و فروش بیش از حد استفاده می شود. این بر اساس این است که آیا خط نوسان ساز اصلی آن بالای خط +RMS است یا زیر خط -RMS.

جدا از شرایط خرید بیش از حد و فروش بیش از حد، معامله گران همچنین باید واگرایی های احتمالی را بر اساس نوسانات خط فیلتر Super Passband مشاهده کنند.

اگر شرایط بالا برآورده شود، معامله گران ممکن است به دنبال ورودی های تجاری احتمالی باشند. سیگنال های تجاری بر اساس یک الگوی نوار پین معتبر در نظر گرفته می شوند که می تواند توسط نشانگر نوار پین شناسایی شود.

خرید راه اندازی تجارت

ورود

 • خط Super Passband Filter 2 باید زیر خط -RMS بیفتد.
 • یک واگرایی صعودی باید بین نوسانات عملکرد قیمت و خط Super Passband Filter 2 مشاهده شود.
 • اگر نشانگر پین میله یک الگوی میله پین ​​صعودی را نشان دهد که نماد الماس سبز را بالای شمع و نماد الماس قرمز را در زیر شمع ترسیم می‌کند، ثبت معامله خرید معتبر خواهد بود.

توقف ضرر

 • استاپ لاس را زیر الگوی نوار پین تنظیم کنید.

خارج شوید

 • سود برداشت را در نوسان بعدی بالاتر از شمع ورودی تنظیم کنید.

استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر باند فوق العاده برای MT5 - خرید تجارت

فروش راه اندازی تجارت

ورود

 • خط Super Passband Filter 2 باید از خط +RMS عبور کند.
 • یک واگرایی نزولی باید بین نوسانات عملکرد قیمت و خط فیلتر Super Passband 2 مشاهده شود.
 • در صورتی که نشانگر نوار پین یک الگوی میله پین ​​نزولی را که نماد الماس سبز در زیر شمع و نماد الماس قرمز در بالای شمع ترسیم می‌کند، معتبر خواهد بود.

توقف ضرر

 • استاپ لاس را بالای الگوی نوار پین تنظیم کنید.

خارج شوید

 • سود برداشت را در نوسان بعدی سطح پایین زیر شمع ورودی تنظیم کنید.

استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر باند فوق العاده برای MT5 - تجارت فروش

نتیجه

به طور جداگانه، مفاهیم مورد بحث در بالا، مانند شرایط بازار بیش از حد خرید و فروش بیش از حد، واگرایی، و رد قیمت، نشانه‌های قوی از بازگشت احتمالی بازار هستند. برخی از معامله گران حتی از این نشانه های فردی به عنوان نقطه کانونی برای راه اندازی معاملات معکوس خود استفاده می کنند. این استراتژی سه عنصر را با جستجوی تلاقی بین این سه عنصر ترکیب می کند. به همین دلیل، معاملات تولید شده توسط این راه‌اندازی ممکن است کمتر باشد، اما اغلب بارها قابل اعتمادتر هستند. این حتی اگر با سایر تنظیمات تجارت معکوس ترکیب شود، می تواند قابل اعتمادتر شود.


دستورالعمل های نصب استراتژی های تجارت فارکس

استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر Super Passband برای MT5 ترکیبی از شاخص(های) متاتریدر 5 (MT5) و الگو است.

ماهیت این استراتژی فارکس تغییر داده های تاریخ انباشته و سیگنال های معاملاتی است.

استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر Super Passband برای MT5 فرصتی را برای شناسایی ویژگی ها و الگوهای مختلف در پویایی قیمت که با چشم غیرمسلح نامرئی است، فراهم می کند.

بر اساس این اطلاعات، معامله گران می توانند حرکت بیشتر قیمت را فرض کنند و این استراتژی را بر این اساس تنظیم کنند.

پلتفرم های معاملاتی پیشنهادی فارکس متاتریدر 5

شماره 1 – بازار XM

 • 50 دلار رایگان برای شروع معاملات فوری! (سود قابل برداشت)
 • پاداش سپرده تا 5000 دلار
 • برنامه وفاداری نامحدود
 • بروکر فارکس برنده جایزه
 • جوایز انحصاری اضافی در طول سال

کارگزار پیشنهادی

>> پاداش 50 دلاری خود را در اینجا مطالبه کنید <<

برای راهنمای گام به گام افتتاح حساب کارگزار XM اینجا را کلیک کنید

شماره 2 – گزینه جیبی

 • پاداش +50٪ رایگان برای شروع معاملات فوری
 • 9.6 امتیاز کلی!
 • به صورت خودکار به حساب شما واریز می شود
 • بدون شرایط پنهان
 • مقیم ایالات متحده آمریکا را بپذیرید

گزینه جیبی

چگونه استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر Super Passband را برای MT5 نصب کنیم؟

 • دانلود Super Passband Filter Divergence Strategy Trading Forex برای MT5.zip
 • *فایل های mq5 و ex5 را در فهرست راهنمای متاتریدر / کارشناسان / اندیکاتورها / کپی کنید
 • فایل tpl (الگو) را در فهرست / قالب ها / متاتریدر خود کپی کنید
 • کلاینت متاتریدر خود را راه اندازی یا راه اندازی مجدد کنید
 • نمودار و بازه زمانی را که می‌خواهید استراتژی فارکس خود را آزمایش کنید، انتخاب کنید
 • بر روی نمودار معاملاتی خود کلیک راست کرده و روی “Template” قرار دهید.
 • برای انتخاب استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر Super Passband برای MT5 به راست حرکت کنید
 • مشاهده خواهید کرد که استراتژی تجارت فارکس واگرایی فیلتر Super Passband برای MT5 در نمودار شما موجود است

*توجه: همه استراتژی های فارکس با فایل های mq5/ex5 ارائه نمی شوند. برخی از قالب ها در حال حاضر با شاخص های MT5 از پلتفرم متاتریدر ادغام شده اند.

برای دانلود اینجا را کلیک کنید:

صرفه جویی

صرفه جویی

دسترسی دانلود را دریافت کنید

لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.