اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

موسسه حقوقی و بین المللی آتیه نگر سام با داشتن 16 سال تجربه و صد ها نمونه موفق اخذ کارت اقامت، ضمن ارائه مشاوره رایگان، به روز ترین و کامل ترین قوانین مهاجرتی را در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار می دهد. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان می پردازیم. دومینیکا که به طور رسمی

کد خبر : 279753
تاریخ انتشار : شنبه 12 نوامبر 2022 - 14:06
اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان


موسسه حقوقی و بین المللی آتیه نگر سام با داشتن 16 سال تجربه و صد ها نمونه موفق اخذ کارت اقامت، ضمن ارائه مشاوره رایگان، به روز ترین و کامل ترین قوانین مهاجرتی را در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار می دهد. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان می پردازیم.

دومینیکا که به طور رسمی مشترک ‌المنافع دومینیکا خوانده می‌شود، یک کشور جزیره‌ای است که سال‌ها پیش از بریتانیا اعلام استقلال کرده است و امروزه به‌عنوان یک کشور مستقل شناخته می‌شود. اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان، مزایای بی ‌شماری دارد. پاسپورت دومینیکا امکان سفر به بیش از 144 کشور دنیا بدون ویزا را به شهروندان خود می‌دهد. همچنین به مدت 10 سال ویزا برای ایالات متحده، به شهروندان داده می‌شود.

برای اینکه بتوانید پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید، ابتدا لازم است شهروندی این کشور را به دست آورید. اخذ شهروندی دومینیکا با روش‌ های مختلفی امکان‌ پذیر است. سرمایه‌گذاری یکی از بهترین این روش­ها است؛ زیرا خیلی سریع و با سرمایه‌گذاری کم، می‌توانید شهروندی دومینیکا را دریافت کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا مزایا، معایب و روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا را بیاموزیم.

آشنایی با مشترک ‌المنافع دومینیکا

همان‌طور که گفتیم این کشور جزیره‌ای است که در دریای کارائیب واقع شده است. پایتخت آن روزو است که در قسمت غربی جزیره قرار دارد. همسایگان این کشور جزیره‌ای، بخش‌ های خارجی کشور فرانسه، گوادلوپ در بخش شمال غربی و مارتینیک در جنوب و جنوب شرقی هستند. واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی است. این کشور در سال ‌های اخیر در حال تبدیل ‌شدن به یک مرکز مالی بزرگ بین‌المللی است.

دومینیکا 750 کیلومتر مربع وسعت دارد و بلند ترین بخش این جزیره مورن دیابلوتینز است. طبق سرشماری سال 2011 جمعیت این جزیره بسیار کم و در حدود 71293 نفر بوده است. دومینیکا را به جهت شرایط طبیعی که دارد به ‌عنوان جزیره طبیعی کارائیب هم می‌شناسند. این کشور عضو مشترک ‌المنافع ملل متحد، سازمان ملل متحد، سازمان کشورهای آمریکایی، سازمان بین‌المللی فرانکفورتی، سازمان کشورهای حوضه کارائیب شرقی و جنبش غیر متعهد ها است.

آشنایی با پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یک مدرک رسمی هویتی است که برای شهروندان دومینیکا صادر می‌شود. با استفاده از پاسپورت این کشور سفر کردن به تعداد زیادی از کشورهای دیگر، بالغ بر 144 کشور امکان پذیر است. پاسپورت دومینیکا رتبه 78 ام را در بین پاسپورت سایر کشورها دارد.

گذرنامه‌ ای که شهروندان بومی دومینیکا دارند با گذرنامه‌ ای که از طریق برنامه‌های اخذ شهروندی این کشور مانند سرمایه‌گذاری به دست می‌آید، تفاوتی ندارد. اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان، آن‌ها را به شهروندان این کشور تبدیل کرده و آن‌ها را از تمام مزایای شهروندی این کشور برخوردار خواهد کرد.

دومینیکا در اواخر جولای  2021 تصمیم گرفت که گذرنامه ­های سنتی و کاغذی را با گذرنامه بیومتریک جایگزین کند و این مطلب برای کلیه شهروندان آن لازم ­الاجرا است. این پاسپورت بیومتریک نزدیک به 50 صفحه دارد و با داشتن فناوری تشخیص چهره بر امنیت و کارایی پاسپورت دومینیکا افزوده است.

چگونگی اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

روش‌های مختلفی برای اخذ تابعیت و شهروندی و در نهایت اخذ پاسپورت دومینیکا وجود دارد. تولد و تبار، ازدواج با یک شهروند دومینیکا و اقامت بیش از 7 سال در این کشور؛ اما بهترین روش برای ایرانیانی که هیچ نسبی در این کشور ندارند سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری همچنین سریع‌ ترین روش اخذ اقامت و شهروندی است.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه ‌گذاری

حداقل سن مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در این کشور 18 سال است. همچنین فرد سرمایه‌گذار نباید هیچ سابقه کیفری و یا بیماری جدی داشته باشد. علاوه بر این موارد فرد سرمایه‌گذار باید اثبات کند که پول سرمایه‌ گذاری را از طریق قانونی به دست آورده است. برای اثبات این امر باید مدارک لازم ارائه شود.

یکی از مزایای اخذ شهروندی دومینیکا آن است که می‌توان خانواده را نیز به این برنامه اضافه کرد. البته در این صورت مبالغ سرمایه‌گذاری کمی متفاوت خواهد بود. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای متقاضی مجرد 100000 دلار، برای متقاضی و همسرش 150000 دلار و برای متقاضی و حداکثر 3 عضو دیگر از خانواده 175000 دلار است. کل این برنامه بین 3 تا 7 ماه زمان می‌برد.

از آنجایی‌که تنها راه اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان اخذ تابعیت و شهروندی بوده، لازم است ابتدا برای یکی از برنامه‌ های شهروندی این کشور اقدام کنید. روش‌ های مختلفی برای سرمایه‌گذاری این کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات و روش دیگر سرمایه‌گذاری در صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا است.

مزایای پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یک کشور اروپایی است و امکانات بسیار زیادی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. به‌ علاوه شما با اخذ شهروندی این کشور لازم نیست حتماً ساکن این کشور بوده و می‌توانید در هر کشوری سکونت داشته باشید. دومینیکا امکان تابعیت مضاعف را به شهروندان خود داده و این یکی از بهترین کشورها برای شهروندان دو تابعیتی است. ادامه مزایای پاسپورت دومینیکا را در زیر بیان می­کنیم.

 • اخذ پاسپورت دومینیکا، یک سرمایه‌گذاری سودآور است که شما با یک ‌بار سرمایه‌گذاری در این کشور قادر به اخذ پاسپورت خواهید بود و می‌توانید از مزایای معافیت مالیاتی و … بهره‌مند شوید.
 • با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به 144 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.
 • با پاسپورت دومینیکا همچنین می‌توانید تا 10 سال ویزای ایالات متحده آمریکا را دریافت کنید.
 • اعتبار پاسپورت دومینیکا طولانی­ مدت و ۱۰ساله است.
 • پاسپورت بیومتریک دومینیکا گذرنامه‌ای کاملاً ایمن و پیچیده است که از اطلاعات شخصی شما در مقابل سرقت اطلاعاتی و جعل هویت به ‌خوبی محافظت می‌کند.

معایب پاسپورت دومینیکا

اگر چه پاسپورت دومینیکا امکانات متعددی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد و جزء امن‌ ترین و قوی ‌ترین پاسپورت‌ ها در دنیا است؛ اما به ‌هرحال ممکن است معایبی نیز داشته باشد. در ادامه می‌خواهیم به تعدادی از معایب پاسپورت دومینیکا اشاره کنیم. بهتر است هنگام تصمیم‌گیری برای اخذ گذرنامه و تابعیت ین کشور به این موارد نیز توجه کنید.

 • در صورت داشتن هرگونه سوپیشینه کیفری امکان اخذ پاسپورت دومینیکا وجود ندارد.
 • امکان الصاق خانواده تنها برای متقاضی اصلی شهروندی وجود دارد. این بدان معناست که کسانی که شما با برنامه الصاق خانواده با خود به دومینیکا برده‌اید، امکان آوردن هیچ فرد دیگری را ندارند. مگر اینکه جداگانه برای برنامه شهروندی درخواست دهند و سرمایه‌گذاری کنند.
 • دومینیکا کشوری کم‌ جمعیت است و تنها جاذبه‌ های طبیعی خوبی دارد؛ بنابراین سرمایه‌گذاری در املاک و خرید ملک در این کشور در حال حاضر سود دهی چندانی ندارد.
 • اگرچه اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان امکان تحرک بین‌المللی زیادی را می‌دهد؛ اما خود این کشور چندان برای سکونت و زندگی، پیشرفته و مناسب نیست.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان نیاز به ارائه مدارکی دارد. این مدارک باید با آنچه درخواست شده است به ‌درستی هماهنگی داشته باشد؛ بنابراین لازم است جزئیات مدارک درخواستی را بررسی کنید تا هنگام ارائه مدارک خود دچار مشکل نشوید. ما به ‌طورکلی مدارکی که از شما درخواست خواهد شد را در زیر آورده‌ایم.

 1. فرم درخواست گذرنامه تکمیل شده
 2. 2 قطعه عکس که متناسب با شرایط درخواست شده باشد از جمله اینکه بیش از شش ماه قدمت نداشته و نوردهی عکس به میزان نرمال باشد و همچنین روی کاغذ باکیفیت و با وضوح بالا چاپ شود و صورت را به طور کامل و مستقیم نمایش دهد.
 3. اصل و کپی شناسنامه یا اصل گواهی تابعیت
 4. گواهی پرداخت هزینه گذرنامه
 5. گواهی ازدواج/طلاق در صورت وجود (ترجمه شده به انگلیسی)
 6. تعیین قرار مصاحبه که برای این منظور متقاضیان باید با کنسولگری دومینیکا در آتن تماس گرفته و یک قرار ملاقات بگیرند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

کودکان زیر 16 سال باید پاسپورت دومینیکا را هر 5 سال تمدید کنند. این در حالی است که بزرگسالان و افراد بالای 16 سال باید هر 10 سال، اقدام به تمدید پاسپورت دومینیکا کنند. توجه کنید که استفاده از گذرنامه منقضی شده مجازات حبس دارد؛ بنابراین لازم است حداکثر دو ماه قبل از انقضای پاسپورت خود، برای تمدید اقدام کنید.

شرایط و مدارک برای تمدید پاسپورت دومینیکا

شهروندان این کشور برای تمدید گذرنامه خود نیازی به حضور در کشور دومینیکا ندارند و می‌توانند با مراجعه به کنسولگری دومینیکا در کشورشان اقدام به تمدید گذرنامه خود کنند. در زیر مدارک مورد نیاز برای تمدید گذرنامه را آورده‌ایم.

 1. فرم درخواست تکمیل شده
 2. پاسپورت قدیمی دومینیکا
 3. کپی یا اصل شناسنامه
 4. گواهی تابعیت
 5. دو عکس در اندازه 4.5 در 3.8 سانتی‌متر
 6. اسناد تأیید پرداخت هزینه از خزانه

هزینه ‌های درخواست پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان و مردم سایر کشورها هزینه ‌هایی را در پی دارد. متقاضیان باید این هزینه ‌ها را برای جلوگیری از تأخیر به کنسولگری پرداخت کنند. هزینه ‌های درخواست پاسپورت به خزانه‌ داری دولت پرداخت شده و رسید های آن همراه با فرم درخواست ارسال می‌شوند. زمان عادی برای پردازش پاسپورت دو هفته بوده و هزینه ‌ها به شرح زیر است.

 • برای کودکان زیر 16 سال: 50 دلار کانادا
 • برای 16 سال و بالاتر: 100.00 دلار
 • برای گذرنامه ‌های گم شده یا دزدیده شده: 400 دلار جریمه به همراه هزینه درخواست

جمع ‌بندی

دومینیکا یا به طور رسمی مشترک‌ المنافع دومینیکا یکی از کشورهای جزیره‌ای واقع در جزیره کارائیب است. پاسپورت این کشور بسیار قوی بوده و امکان سفر بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شینگن و بریتانیا را به شهروندان خود می‌دهد. علاوه ‌برآن پاسپورت دومینیکا تا ده سال نیز امکان سفر به آمریکا بدون ویزا را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد.

به‌ خاطر مزایای بی‌شمار و امکان تابعیت دائمی با این پاسپورت، بسیاری از مردم کشور ما تمایل دارند پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان، یکی از تخصص‌ های مؤسسه حقوقی بین‌المللی سام است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.