اتحاد سرخابی‌ها برای رسیدن به حق تاریخی

یک روز پس از اعتراض رسمی استقلال به تخلف صدا و سیما در پخش بی مجوز تولیدات محتوایی برند استقلال، قرمزهای پایتخت یک گام از آبی ها فراتر رفتند و حضور در کنفرانس خبری را به دلیل وجود دوربین های تلویزیون تحریم کردند. استقلال و پرسپولیس می گویند اگرچه به دلیل صراحت قانون اساسی پخش

کد خبر : 241476
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آگوست 2022 - 9:46
اتحاد سرخابی‌ها برای رسیدن به حق تاریخییک روز پس از اعتراض رسمی استقلال به تخلف صدا و سیما در پخش بی مجوز تولیدات محتوایی برند استقلال، قرمزهای پایتخت یک گام از آبی ها فراتر رفتند و حضور در کنفرانس خبری را به دلیل وجود دوربین های تلویزیون تحریم کردند.

استقلال و پرسپولیس می گویند اگرچه به دلیل صراحت قانون اساسی پخش زنده بازی ها باید در اختیار تلویزیون باشد اما این رسانه ملزم به پرداخت حقوق معنوی آنهاست. با ورود تیم ها به بورس ، درآمدزایی باشگاه ها از پخش تلویزیونی دیگر حالا یکی از حقوق چند ده میلیون نفری است که سهام دو تیم را خریداری کرده یا می کنند و در کنار این حق عمومی، الزامات قانونی فوتبال آسیا و فیفا هم مزید علت می شود تا تلویزیون ناچار به پرداخت حقوق این دو تیم باشد. تلویزیونی که غیر از پخش زنده مصاحبه رایگان با بازیکنان و محتواهای دیگر را حق خود می دانند.

روز گذشته و پس از اعتراض استقلالی ها ، میثاقی و محمدرضا احمدی ادعا کردند تلویزیون حق پخش را پرداخته اما آنچه آنها اشاره دارند بر اساس توافقی است که تلویزیون با وزارت ورزش داشته و برای یک سال مبلغ ۵۰ میلیارد تومان باید بپردازد که از این ۵۰ میلیارد تومان فقط ۱۵ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال می رسد که باید میان تمام تیم ها تقسیم شود!

این درحالی است که درآمد آگهی های هر یک از بازی های این دو تیم غیر از درآمدهای حاصل از پر کردن آنتن با هواداران پر تعداد، عددهای چند ده میلیاردی برای هر یک از بازی هاست.

بیشتر بخوانید:

257 258لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.