اتحادیه اروپا بر سر افشای اطلاعات شرکت برای مبارزه با گرین شویی توافق کرد

رگولاتورها نگران شرکت‌هایی هستند که در شستشوی سبز یا ادعاهای اغراق آمیز سازگار با آب و هوا برای جذب وجه نقد سرمایه‌گذاران شرکت می‌کنند. کمیته امور حقوقی پارلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعضای پارلمان اروپا و دولت‌های اتحادیه اروپا به توافق موقتی درباره قوانین گزارش‌دهی جدید برای شرکت‌های بزرگ دست یافتند. هدف از این کار

کد خبر : 219694
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 ژوئن 2022 - 6:52
اتحادیه اروپا بر سر افشای اطلاعات شرکت برای مبارزه با گرین شویی توافق کرد


رگولاتورها نگران شرکت‌هایی هستند که در شستشوی سبز یا ادعاهای اغراق آمیز سازگار با آب و هوا برای جذب وجه نقد سرمایه‌گذاران شرکت می‌کنند.

کمیته امور حقوقی پارلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعضای پارلمان اروپا و دولت‌های اتحادیه اروپا به توافق موقتی درباره قوانین گزارش‌دهی جدید برای شرکت‌های بزرگ دست یافتند.

هدف از این کار پایان دادن به شستشوی سبز و ایجاد زمینه استانداردهای گزارش دهی پایداری در سطح جهانی است.»

شرکت های فهرست شده یا غیر بورسی با بیش از 250 کارمند و گردش مالی 40 میلیون یورویی (42.13 میلیون دلار) باید خطرات و فرصت های زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) و تأثیر فعالیت های خود بر محیط زیست و مردم را افشا کنند.

این کمیته گفت که برخی از شرکت های کوچکتر فهرست شده مشمول مجموعه سبک تری از استانداردهای گزارشگری خواهند بود که می توانند تا سال 2028 از آن انصراف دهند.

پاسکال دوراند که مذاکرات پارلمان را رهبری می کرد، گفت: «از این پس، داشتن سابقه حقوق بشری پاک به اندازه داشتن ترازنامه تمیز مهم خواهد بود.

دوراند گفت: افشاگری‌ها باید به صورت خارجی مورد بازرسی قرار گیرند و افزود که قوانین فضا را برای بازیکنان جدید ایجاد می‌کند تا این سرویس را ارائه دهند، و «نه تنها آن را در دستان چهار بزرگ» که اشاره به EY، KPMG، Deloitte و PwC است، ایجاد می‌کند. تسلط بر حسابرسی مالی

این قوانین بخشی از یک بسته است که شامل یک “طبقه بندی” از آنچه که یک سرمایه گذاری سبز را تشکیل می دهد، و افشای ESG برای مدیران دارایی برای کمک به گذار به یک اقتصاد خنثی از آب و هوا است.

برای تصویب توافق روز سه شنبه به رای رسمی کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان نیاز است.

این کمیته گفت که اتحادیه اروپا قرار است در تنظیم استانداردهای گزارش دهی پایداری جهانی پیشتاز شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین افشاهای مرتبط با آب و هوا را برای شرکت ها پیشنهاد کرده است، و هیئت استانداردهای بین المللی پایداری جدید قوانین افشا را پیشنهاد کرده است که عمدتاً بر آب و هوا متمرکز است.

اما بر خلاف اتحادیه اروپا، هیچ کدام نیازی به افشای تأثیر شرکت بر محیط زیست ندارند.

(1 دلار = 0.9495 یورو)

(گزارش توسط هاو جونز؛ ویرایش توسط دیوید گرگوریو)لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سیم کارت گرجستان ثبت آدرس شغلی در گوگل مپ مهاجرت سفارش موشن گرافیک دوره گلخانه