آیا مرغ اقساطی می شود؟

در صورتجلسه کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور که با دستور جلسه بررسی روند تولید گوشت مرغ، مدیریت تولید جوجه یک روزه گوشتی در آذرماه برگزار شد. راهکارهای تأمین جوجه یک روزه گوشتی مورد نیاز در دی و بهمن مباحث مورد بررسی قرار گرفت. در مصوبات کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور بر این نکته

کد خبر : 281297
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 نوامبر 2022 - 0:14
آیا مرغ اقساطی می شود؟در صورتجلسه کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور که با دستور جلسه بررسی روند تولید گوشت مرغ، مدیریت تولید جوجه یک روزه گوشتی در آذرماه برگزار شد. راهکارهای تأمین جوجه یک روزه گوشتی مورد نیاز در دی و بهمن مباحث مورد بررسی قرار گرفت.

در مصوبات کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور بر این نکته تاکید شده در راستای تولید جوجه مورد نیاز دی و بهمن سال جاری و همچنین تأمین گوشت مرغ ایام پایان سال ۱۴۰۱ و ماه مبارک رمضان، انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه به نحوی برنامه‌ریزی کنند تا تولیدکنندگان این بخش با انتقال خواباندن ۱۰- ۲۰ درصد از تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار تولیدی به هفته‌های بعد، تأمین جوجه یک روزه مورد نیاز ماه‌های دی و بهمن را فراهم کنند.

از سوی دیگر در راستای برنامه‌ریزی برای تولید و حفظ تولید پایدار در ماه‌های آتی، حذف مزارع و مرغ مادر گوشتی در هر سنی صرفاً پس از موافقت دفتر امور طیور امکانپذیر بوده و در صورتی که به هر دلیل از جمله افت تولید و … نگهداری گله اقتصادی و مقرون به صرفه نباشد، معاونت‌های بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها پس از اخذ مجوز از دفتر امور طیور نسبت به تولک بری اقدام نمایند. در ضمن حذف گله‌ها پس از ۱۱۰ هفتگی نیاز به اخذ مجوز نخواهد داشت.

در سومین مصوبه این کارگروه کاهشی شدن قیمت گوشت مرغ برای هفته‌های آتی را قابل پیش‌بینی دانسته و بر این نکته تاکید کرده به منظور حفظ تداوم تولید، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خرید گوشت مرغ مازاد بازار را داشته باشد.

از سوی دیگر اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران و انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه نسبت به عقد تفاهم فی ما بین برای قیمت و میزان مورد نیاز جوجه یک روزه گوشتی در ماه‌های آتی به گونه‌ای اقدام کنند که هیچیک از حلقه‌ها متضرر نشود.

بیشتر بخوانید :

۲۲۰ ۴۶لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.