آخرین بحران بانکی دلیل صرفه جویی در بیت کوین است

سقوط بانک سیلیکون ولی نشان داد که سیستم مالی قدیمی چقدر شکننده است. این یک سرمقاله نظری توسط میکی کاس، فارغ التحصیل وست پوینت با مدرک اقتصاد است. او قبل از انتقال به سپاه مالی، چهار سال را در پیاده نظام گذراند. این امر اجتناب ناپذیر بود و تا زمانی که سیستم وجود داشته باشد،

کد خبر : 333498
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 مارس 2023 - 2:12
آخرین بحران بانکی دلیل صرفه جویی در بیت کوین است


سقوط بانک سیلیکون ولی نشان داد که سیستم مالی قدیمی چقدر شکننده است.

این یک سرمقاله نظری توسط میکی کاس، فارغ التحصیل وست پوینت با مدرک اقتصاد است. او قبل از انتقال به سپاه مالی، چهار سال را در پیاده نظام گذراند.

این امر اجتناب ناپذیر بود و تا زمانی که سیستم وجود داشته باشد، به هر شکلی اجتناب ناپذیر خواهد بود. وقتی راه حل چاپ پول بیشتر باشد، که هیچ چیز را درست نمی کند، سقوط همیشه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

با تأمل در وقایع این آخر هفته، احساس می‌کنم که این تنها نوک کوه یخ است که زمینه را برای اتفاقاتی که ممکن است در چند سال آینده رخ دهد آماده می‌کند. یک قطار حرکت آهسته سیستم مالی و بانکی، که به طور سیستمی وابسته به افزایش سطح اعتبار و بدهی است، در حال چرخش بین دوره‌های تورم و فروپاشی نزدیک است، زیرا اهرم‌های مالی در جهت‌های مخالف در دوره‌های مکرر کشیده می‌شوند.

واقعیت این است که فدرال رزرو باعث این فروپاشی شد و بازگشت اجتناب ناپذیر آن به سمت تسهیل کمی، پرتگاه سقوط بعدی خواهد بود. آسان سازی تنها راه درمان مشکلی است که آسان سازی ایجاد می کند. به جف بوث را ترجمه کنید، سیستم را نمی توان از داخل سیستم تعمیر کرد. آنها خیلی دور شده اند و راه برگشتی وجود ندارد.

ضد شکننده

فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) نشان داد که این سیستم چقدر شکننده شده است زیرا فدرال رزرو به شدت تلاش می کند تا موج تورمی را که در یک سال و نیم گذشته جهان غرب را فرا گرفته است، سفت کند و جلوی آن را بگیرد. آنها آن را “تخریب تقاضا” می نامند، رمزی برای افزایش عمدی و مصنوعی هزینه سرمایه به منظور ایجاد بیکاری. افراد کمتری که کار می‌کنند به معنای هزینه‌کردن افراد کمتر است، امیدواریم به کاهش فشار افزایشی بر قیمت‌ها که ناشی از تسهیل کمی، پول هلیکوپتر و تخریب زنجیره تامین بود که دوران کووید-19 در اوایل دهه 2020 را تعریف کرد، کمک کند.

تنها پاسخ، چاپ پول بود، برای پایین آوردن بازده، به عقب راندن بازارها، برای جلوگیری از فروپاشی سیستم. با این حال، به منظور حفظ اعتماد، فدرال رزرو به سرعت روند را معکوس کرد و در تهاجمی ترین چرخه انقباض تا کنون شرکت کرد. اثرات آن در حال حاضر در سیستم بانکی شروع شده است.

چه کسی می داند که چند بانک در حال حاضر ورشکسته هستند و در تلاش برای سرپا ماندن هستند؟ چه کسی می‌داند چند جلسه اضطراری در آخر هفته گذشته توسط مدیرانی که وحشت زده بودند، برگزار شد، که ناامید بودند قبل از اینکه سرمایه‌گذاران و سپرده‌گذاران عاقل شوند، روی سوراخ‌های ترازنامه‌های خود نوار چسب بزنند؟

مشکل کارکرد بانکی این است که همه آنها بر اساس اعتماد هستند. اگر یک بانک اعتماد خود را از دست بدهد، سپرده های بعدی می تواند آن را به ورشکستگی محو کند، حتی اگر قبل از اجرای بانک در خطر نبود. این یک پیشگویی خود تحقق است. و اکنون یک خطر سیستماتیک است.

حرکت به عقب نشینی 100% از سپرده ها پس از فروپاشی SVB تماماً برای حفظ اعتماد به هر قیمتی بود تا از اجرای بانکی بعدی و پس از آن بانکداری شود. مقامات فدرال به شدت در تلاش هستند تا جلوی سرایت آن را بگیرند. آنها باید قبل از اینکه بتوانند دوباره شروع به چاپ پول کنند، کار را با تورم تمام کنند. یا اینطور می گویند.

با ضمانت 100 درصدی سپرده گذاران، فدرال رزرو در اصل از قبل حرکت کرده است. من حدس می‌زنم که پول از هیچ‌جا ظاهر نمی‌شود، مگر اینکه در فدرال رزرو کار کنید.

اگرچه برنامه جدید تامین مالی مدت بانکی “تسهیل کمی” نامیده نمی شود، من تفاوت معنی داری نمی بینم. اعطای وام به بانک ها در برابر دارایی های رکود برای جلوگیری از نشان دادن زیان های خود به بازار چیزی نیست جز کیمیاگری حسابداری، چاپ پول در سایه با نامی دیگر.

ترک های پنهان در سیستم

با رکود بازارهای اوراق قرضه تا سطوحی از این دست، من به این فکر می‌کنم که دومینوی بعدی ممکن است سقوط کند. من فکر می کنم که صندوق های بازنشستگی در مشکل کمی هستند. آنها چقدر می توانند در بازار خرس اوراق دوام بیاورند؟ آنها چقدر سرمایه را از دست می دهند و به تعهدات خود عمل می کنند که هرگز قادر به جایگزینی آن نخواهند بود؟ چه مدت تا زمانی که فدرال رزرو باید وارد عمل شود تا اوراق قرضه خود را متوقف کند؟

چقدر طول می‌کشد که دوباره شروع به چاپ آشکار پول کنند، بازدهی پایین‌آور تا جایی که صندوق‌های بازنشستگی مجبورند فقط برای انجام دوباره تعهدات خود اهرم‌ها را بالا ببرند؟ چرخه ای است. تا زمانی که دیگر نتواند زنده بماند، چرخه ای خواهد بود.

چاپ پول این مشکل را در قالب تسهیل کمی ایجاد کرد. چاپ پول تنها راه برون رفت از این افتضاح کنونی است. امری اجتناب ناپذیر است. در عین حال، چاپ پول فقط اوضاع را بدتر می کند.

این یک چرخه است، محکوم به تکرار، تا بی نهایت، تا زمانی که دیگر نتواند. چندین سال آینده احتمالاً با دوره‌های تسریع کاهش و انقباض پرنوسان خواهد بود زیرا فدرال رزرو با تورم مبارزه می‌کند و سپس فروپاشی مالی متعاقب آن ناشی از معکوس‌های آن – رقصی مرگبار که در آستانه ابرتورم و انفجار مالی کامل در چرخه‌های متناوب قرار دارد.

بیت کوین اساساً متفاوت است. من امروز شنیدم که HODL آمریکایی به پول به عنوان زمان و تورم به عنوان سرقت زمان اشاره می کند. دستکاری پول به منزله دستکاری زمان برای همه کسانی است که برای امرار معاش مجبور به کار هستند. بیت کوین به سادگی سیستم بهتری است، کاملاً جدا از هوس های انسان، خارج از چنگ طبقه حاکم که به نظر می رسد همیشه برای کشیدن اهرم های کنترل یک سیستم پیچیده بسیار مشتاق است. من پولم را در بیت کوین پس انداز می کنم تا خارج از آن حوزه نفوذ باقی بمانم. قیمتی که من می پردازم نوسانات فیات است، اما به نظر من، ارزش این هزینه را دارد.

بیت کوین ممکن است مهم تر از همیشه باشد و من فکر می کنم مردم شروع به دیدن آن کرده اند.

این یک پست مهمان توسط میکی کاس است. نظرات بیان شده کاملاً متعلق به خود آنها است و لزوماً نظرات BTC Inc یا مجله Bitcoin را منعکس نمی کند.

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.