گره های اتریوم و مشتریان: راهنمای کامل

در دنیای محاسبات ، “کلاینت” به هر نوع نرم افزاری گفته می شود که بر روی رایانه شما بارگیری می شود و به شما کمک می کند تا با نوع دیگری از نرم افزار یا سرویس ارائه شده توسط سرور ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ، Gmail یک سرویس گیرنده نرم افزاری است که

کد خبر : 114952
تاریخ انتشار : جمعه 8 اکتبر 2021 - 23:33
گره های اتریوم و مشتریان: راهنمای کاملدر دنیای محاسبات ، “کلاینت” به هر نوع نرم افزاری گفته می شود که بر روی رایانه شما بارگیری می شود و به شما کمک می کند تا با نوع دیگری از نرم افزار یا سرویس ارائه شده توسط سرور ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ، Gmail یک سرویس گیرنده نرم افزاری است که به سرور ایمیل متصل می شود و به کاربران امکان ارسال و دریافت ایمیل را می دهد.

یک مشتری اتریوم نرم افزاری است که به گره های اتریوم اجازه می دهد بلوک های بلاک چین اتریوم و قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم را بخوانند. “گره” قطعه در حال اجرا نرم افزار سرویس گیرنده است. برای اجرای یک گره ، ابتدا باید یک برنامه مشتری Ethereum را بارگیری کنید.

گره های اتریوم چیست؟

“گره” کامپیوتری است که عملکرد خاصی را در شبکه اتریوم انجام می دهد و برای انجام این کار نرم افزار سرویس گیرنده را اجرا می کند. بسته به نیازهای خاص شما ، خواه یک برنامه غیر متمرکز (dapp) باشد یا یک کیف پول ، سه نوع مختلف گره وجود دارد که می تواند توسط هر مشتری اجرا شود: گره های کامل ، گره های سبک و گره های بایگانی. هر گره داده ها را متفاوت تفسیر می کند و روش های متفاوتی را برای همگام سازی ارائه می دهد – این به این نکته اشاره می کند که گره شما چگونه می تواند اطلاعات به روز شده را برای تفسیر مشتری خود بازیابی کند.

 • گره های کامل پر از داده هستند. آنها همه داده های بلاک چین را از شبکه اتریوم ذخیره کرده و می توانند توزیع کنند. یک گره کامل علاوه بر این در اعتبارسنجی بلوک شرکت می کند (یعنی همه بلوک ها و حالت های موجود در شبکه را بررسی می کند).

مزیت پیاده سازی یک گره کامل این است که می تواند مستقیماً با هر قرارداد هوشمند در بلاک چین عمومی تعامل داشته باشد. گره های کامل همچنین می توانند به طور مستقیم قراردادهای هوشمند را در بلاک چین عمومی مستقر کنند.

با این حال ، استفاده و ذخیره کامل داده ها ، و همچنین عملکرد مستقیم قرارداد هوشمند ، هزینه دارد. گره های کامل می توانند از سخت افزار و منابع پهنای باند رایانه شما مالیات بگیرند. بازیابی داده های کامل نیز می تواند بسیار زمان بر باشد ، گاهی اوقات چندین روز طول می کشد تا داده های شما هنگام اولین راه اندازی گره همگام سازی شوند. سپس ، گره باید نگهداری ، ارتقا و آنلاین نگه داشته شود تا مجبور نباشید فرایند همگام سازی کامل را تکرار کنید.

 • گره های نوری شبیه به گره کامل هستند اما اطلاعات کمتری را اداره می کنند. گره نور اطلاعات زنجیره سرصفحه را ذخیره می کند (اطلاعات اولیه ذخیره شده در یک بلوک مانند نشان زمان و هش بلوک قبلی) ، اما فقط در صورت درخواست اطلاعات اضافی را دریافت می کند. آنها می توانند اعتبار داده ها را تأیید کنند ، اما به طور کامل در تأیید بلوک شرکت نمی کنند. گره های نور تقریباً همیشه در کلاینت های راه دور اجرا می شوند. از آنجا که این گره ها فرآیند ذخیره سازی و نوشتن داده های فشرده تری را انجام نمی دهند ، ثابت شده است که برای دستگاه های کم ظرفیت مانند تلفن های هوشمند مفید هستند.
 • گره های بایگانی گره هایی هستند که تمام اطلاعاتی را که یک گره کامل انجام می دهد ذخیره می کنند و آرشیوی از حالات تاریخی بلاک چین را ایجاد می کنند. گره های بایگانی حتی پس از اتمام همگام سازی مشتری ، داده های تاریخی را حفظ می کنند. گره های کامل و سبک ، داده های بلاک چین تاریخی را “هرس” می کنند ، به این معنی که آنها می توانند بازسازی شوند ، اما این اطلاعات را حفظ نمی کنند.

گرچه گره های بایگانی ممکن است برای کاربران عادی مفید نباشند ، اما در کاربرد کاوشگران بلوک ، فروشندگان کیف پول و تجزیه و تحلیل زنجیره ای م effectiveثر بوده اند.

مشتری Ethereum چیست؟

مشتریان می توانند برای توسعه دهندگان مفید باشند زیرا به آنها اجازه می دهند با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف با شبکه و سایر گره های شبکه تعامل داشته باشند. بنیاد اتریوم چندین مشتری مختلف برای زبان های برنامه نویسی مختلف از جمله Go ، Rust ، Java و C#نگهداری می کند. توسعه دهندگان مختلف شخص ثالث نیز مشتریان Ethereum را برای پشتیبانی بیشتر زبان ایجاد کرده اند.

متداول ترین کاربردهای مشتریان Ethereum شامل رابط تراکنش و استخراج است ، اما موارد استفاده از آن می تواند فراتر از تعاملات اساسی بلاک چین باشد.

بنیاد اتریوم مشتریان زیر را دارد:

 • گت (برو)
 • OpenEthereum (Rust)
 • Nethermind (C#، .NET)
 • بسو (جاوا)
 • Erigon (Go/Multi)

اینها به توسعه دهندگان در اجرای پروژه های مبتنی بر اتریوم امکاناتی می دهند. اگر زبان مورد نظر شما به طور رسمی توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی نمی شود ، تعداد زیادی مشتری ثالث اتریوم برای ارائه پشتیبانی بیشتر از زبان وجود دارد.

دلیل وجود همه این مشتریان مختلف به این دلیل است که اتریوم با یک مشخصات رسمی (به عنوان مثال “مقاله زرد”) تعریف شده است. مشخصات رسمی تشکیل دهنده اتریوم ، بلاک چین را از بیت کوین متمایز می کند. در جایی که اتریوم رفتارهای استاندارد را برای همه مشتریان اتریوم تعریف می کند ، Bitcoin Core چنین تعاریفی ندارد. با ارائه مستندات ثابت و زبان واضح ، مشخصات اتریوم بلاک چین را قادر می سازد تا امکان پیاده سازی نرم افزاری مستقل ، اما قابل تعامل با یک سرویس گیرنده اتریوم را فراهم کند.

انواع سرویس گیرنده اتریوم

مشتری کامل

مشتریان کامل کل بلاک چین اتریوم را ذخیره می کنند. فرآیندی که می تواند چندین روز طول بکشد تا همزمان شود و به مقدار زیادی فضای دیسک نیاز دارد – بر اساس آخرین ارقام ، دقیقاً بیش از 1 ترابایت. کلاینت های کامل به گره های متصل اجازه می دهند تا همه وظایف شبکه را انجام دهند ، از جمله استخراج ، معامله و اعتبارسنجی سرفصل و اجرای قراردادهای هوشمند.

مشتری سبک

مشتریان اتریوم ممکن است به طور کامل یا جزئی پیاده سازی شوند. نمای کلی توضیح می دهد که چگونه یک کلاینت کامل کار می کند ، اما مهم است بدانید که همیشه نیازی به اجرای کلاینت کامل ندارید. به طور معمول هنگامی که ذخیره و سرعت داده ها مورد بحث است ، توسعه دهندگان تصمیم می گیرند از مواردی که “کلاینت های سبک” نامیده می شوند استفاده کنند.

کلاینت های سبک زیر مجموعه ای از قابلیت های کلاینت کامل را ارائه می دهند. کلاینت های سبک می توانند سرعت بیشتری ارائه دهند و دسترسی به ذخیره سازی اطلاعات را آزاد کنند ، زیرا برخلاف کلاینت های کامل ، بلاک چین اتریوم را کامل ذخیره نمی کنند.

محدوده عملکرد یک سرویس گیرنده سبک متناسب با اهداف مشتری Ethereum است. به عنوان مثال ، کلاینت های سبک اغلب برای کلیدهای خصوصی و مدیریت آدرس اتریوم در کیف پول استفاده می شوند. علاوه بر این ، آنها تمایل دارند تعاملات قرارداد هوشمند و پخش معاملات را انجام دهند. موارد دیگر برای مشتریان از راه دور شامل موارد web3 در اشیاء جاوا اسکریپت ، مرورگرهای dapp و بازیابی داده های نرخ ارز است.

مشتری از راه دور

نوع سوم مشتری نیز وجود دارد که به آن کلاینت از راه دور می گویند که شبیه یک سرویس گیرنده سبک است. تفاوت اصلی این است که یک مشتری از راه دور کپی خود از بلاک چین را ذخیره نمی کند ، همچنین تراکنش ها یا هدرهای بلاک را تأیید نمی کند. در عوض ، مشتریان از راه دور به طور کامل به یک مشتری کامل یا سبک تکیه می کنند تا دسترسی آنها را به شبکه بلاک چین اتریوم فراهم کنند. این نوع مشتریان عمدتا به عنوان کیف پول برای ارسال و دریافت تراکنش ها استفاده می شوند.

تفاوت بین گره ها و کلاینت ها

گره ها و مشتریان در کنار یکدیگر کار می کنند و هر دو عبارت اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. با این حال ، هر دو به طور جداگانه برای دسترسی به شبکه اتریوم عمل می کنند.

به گره ها و کلاینت هایی که مانند یک رایانه در حال دسترسی به اینترنت کار می کنند فکر کنید: گره یک سیستم عامل است ، مانند Windows یا iOS ، و سرویس گیرنده خود کامپیوتر است. رایانه مشتری به کاربر امکان دسترسی به سیستم عامل گره را می دهد ، که به نوبه خود به شما امکان دسترسی به اینترنت را می دهد. رایانه های مختلف قادر خواهند بود تا به یک سیستم عامل یکسان دسترسی داشته باشند و سیستم عامل های مختلف نیز به شما به اینترنت یکسان دسترسی خواهند داد.

متا ماسک

برای مشاهده نحوه عملکرد مشتریان Ethereum در دنیای واقعی ، می توانیم به عنوان مثال به MetaMask نگاه کنیم. MetaMask یک کیف پول مبتنی بر مرورگر ، سرویس گیرنده از راه دور (RPC) و کاوشگر قرارداد اصلی است. هر رایانه ای با Chrome ، Firefox ، Opera یا Brave Browser قادر است MetaMask را اجرا کند.

MetaMask پیاده سازی یک مشتری از راه دور است که از طریق یک سرویس گیرنده سبک با بلاک چین تعامل دارد. به منظور اجتناب از هر گونه مشکل امنیتی ، MetaMask برای اطمینان از امنیت م andثر و اطمینان از معاملات ، از سرویس گیرنده سبک خود برای برقراری ارتباط با سرویس گیرنده از راه دور استفاده می کند.

MetaMask از دیگر کیف پول های مبتنی بر مرورگر منحصر به فرد است ، زیرا یک نمونه web3 را در خواننده جاوا اسکریپت مرورگر اعمال می کند و دسترسی به شبکه اصلی Ethereum و دیگر تست های شبکه ، از جمله Ropsten testnet ، Kovan testnet و نمونه محلی یک گره RPC را فراهم می کند. حتی با عملکرد منحصر به فرد خود ، MetaMask همچنان مانند اکثر کیف پول های مرورگر دیگر ، یک سرویس گیرنده از راه دور را اجرا می کند. سرویس گیرنده از راه دور قابلیت ذخیره کیف پول ، پخش تراکنش و تزریق جاوا اسکریپت web3 را امکان پذیر می کند.لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.