تمامی خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
[wppb-login] ×

خریدارها و فروشندگان می توانند با ارائه شِـما و استعلام مشخصات از طریق ما در انجام فعالیت اینترنتی خود احساس آرامش نمایید.

×

پست الکترونیکی در آدرس 2Box.IR قابل دسترسی است!

سیستم وب سایت دهی در آدرس My98.IR قابل دسترسی است!

×

این دوره آموزشی به صورت رایگان عرضه می گردد و به عنوان عیدی پروژه شِـما تا قبل از سال نو 1393 برای اعضاء ارسال خواهد شد.

×

جهت خدمات 10 تا 70 درصد

جهت کالا 2 تا 10 درصد

تخفیف در سایت های در تعامل با شِـما جهت استفاده اعضاء شِـما در نظر گرفته خواهد شد.

لیست سایت های مورد نظر در توضیحات اعتبار 5 میلیون تومانی قید گردیده است.

×

5 میلیون تومان اعتبار به صورت غیرنقدی بوده و در حساب کاربری افراد ذخیره می گردد و با استفاده از آن می توانید در سایت های زیر خدمات یا کالاهای خود را با پرداخت 30 تا 90 درصد هزینه اصلی آن را پرداخت نمایید:

1- مجله خبری و خرید و فروش خودرو WeDrive.IR | میزان تخفیف: 40%

2- سرویس ایمیل دهی 2Box.IR

3- سرویس سایت ساز My98.IR

4- اطلاعات مشاغل Niyazmandiha.ORG | میزان تخفیف: 40%

5- مشاوره اقتصادی BankNews.CO | میزان تخفیف: 50%

6- قیمت روز ارز و سکه ArzoSeke.COM | میزان تخفیف: 30%

7- ثبت رزومه شغلی IranEmploy.COM | میزان تخفیف: 50%

8- فروشگاه CD و DVD سایت Panteaco.COM | میزان تخفیف: 5 تا 30%

9- آموزش مجازی eBama.ORG | میزان تخفیف برای دوره های کلاس محور: 70% | میزان تخفیف برای دوره های پروژه محور: 20%

10- فروش لپتاپ و نرم افزار Panteaco.IR | میزان تخفیف: 1%

لازم به ذکر است لیست فوق در تاریخ 1392/07/29 به روز رسانی می گردد و از سایت های بیشتری رونمایی خواهد شد.

×

با فناوری اطلاعات می‌توانیم بر چالش بیکاری غلبه کنیم

معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت فناوری اطلاعات می‌‌تواند به عنوان توانمندسازی و کاهش‌دهنده فاصله بین تولیدکننده و مصرف‌کننده در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور مورد توجه قرار گیرد.

فناوران- محمدصادق مفتح دیروز در آیین گشایش نخستین همایش بین‌المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات با بیان اینکه فناوری اطلاعات آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: یکی از زودبازده‌ترین صنایعی که در کوتاه مدت منجر به اشتغالزایی بالا می‌شود، صنعت فناوری اطلاعات است. از این رو توجه به این صنعت و توسعه آن باید بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد.
وی استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت و توسعه صنعت فناوری اطلاعات را از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صنعت قلمداد کرد و گفت: در این زمینه دچار عقب افتادگی جدی هستیم و با توجه به تمامی مزیت‌ها و ویژگی‌های این صنعت در کشور، نیازمند توسعه جدی آن هستیم.
به گفته معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت براساس آمار رسمی تعداد فارغ‌التحصیلان تحصیلات عالیه در سال ۱۳۹۰ سیزده برابر سال ۱۳۷۰ شده که این آمار حاکی ازپیام نگران کننده‌ای در خصوص موج زیادی از جویندگان کار و افراد تحصیل کرده برای ورود به بازار کار است. مفتح نکته حایز اهمیت در این راستا را ایجاد اشتغال و نقش صنعت فناوری اطلاعات دانست و گفت: در حال حاضر یکی از رئوس برنامه‌ریزی‌های دولت ایجاد اشتغال است که نقش صنایع و بخش تولید با توجه به مدت زمان و میزان سرمایه‌گذاری مورد توجه است.
وی با تاکید بر این مطلب که توجه به زیرساخت‌ها و ارزش افزوده در صنعت فناوری اطلاعات نسبت پنج به یک است، گفت: مزیت صنعت فناوری اطلاعات از جنبه‌های مختلفی قابل تامل است، به طوری که با سرمایه‌گذاری بسیار کم می‌توان اشتغالزایی بالایی ایجاد کرد.
معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های خوبی برای توسعه سخت‌افزار و زیرساخت‌ها در کشور انجام شده است، گفت: این اقدامات می‌تواند نیاز کشور را تا پنج سال آینده تامین کند.
مفتح افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های مناسبی را در این خصوص تدوین کرده است، به طوری که در سه ماه نخست سال جاری، این همایش به عنوان سومین همایش بزرگ تخصصی در زمینه صنعت IT محسوب می‌شود.
صنعت IT چراغ راه توسعه اقتصادی کشور است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین توسعه خدمات IT را یک ضرورت غیرقابل اجتناب دانست و گفت: براساس شاخص میزان آمادگی و گرایش کشورها برای استفاده از فرصت‌های ایجاد شده توسط صنعت IT که در راستای افزایش رقابت‌پذیری و توسعه رفاه کشور مورد توجه قرار می‌گیرد می‌توان گفت که صنعت IT چراغ راهی است که ما را در توسعه اقتصادی کشور و به اشتغالزایی بیشتر کمک خواهد کرد.
وی در ادامه سخنان خود جایگاه ایران را در صنعت IT در سال ۲۰۱۳،۱۰۱ عنوان کرد و گفت: این در حالی است که این رتبه در سال ۲۰۱۲، ۱۰۴ بوده است. اما این ارتقای سه پله‌ای ایران را نمی‌توان تمام توان صنعت IT کشور دانست چراکه توانایی‌های بالفعل و بالقوه‌ای در کشور وجود دارد که متناسب پیش نرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود جایگاه صنعت فناوری اطلاعات کشور را از نظر کیفیت سیستم‌های آموزشی در بین دیگر کشورها ۹۴، از نظر کیفیت ریاضیات و دانش در رتبه ۳۲ و در زمینه ایجاد و توسعه دولت الکترونیکی در رتبه ۶۱ اعلام کرد.
مفتح در ادامه درباره سطح جذب تکنولوژی توسط بنگاه‌ها را در این صنعت، گفت: در این زمینه از جایگاه مناسبی برخوردار نیستیم به گونه‌ای که رتبه کشور در این زمینه در مقام ۱۱۹ قرار دارد.
دعوت از تشکل‌ها، صاحبنظران و صنعتگران به تعامل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر اینکه قابلیت بالایی در زمینه صادرات محصولات IT محور در کشور وجود دارد افزود: می‌توان با رشد توسعه این صنعت بیش از گذشته در افزایش سطح صادرات غیرنفتی کشور سهیم باشیم.
وی از همه تشکل‌ها، صاحبنظران و صنعتگران خواست که ضمن ارایه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود تعامل بیشتری با وزارتخانه برقرار کنند تا بتوان به توسعه صنعتی فناوری اطلاعات در کشور کمک کنیم.

, , , ,